مرداد ۳, ۱۴۰۳
آزمون بین المللی جهشی "کوکی وان" تکواندو

بوشهر، نخستین میزبان آزمون بین المللی جهشی «کوکی وان» تکواندو

رئیس هیات تکواندو استان بوشهر گفت: این استان به عنوان نخستین میزبان برگزاری آزمون بین المللی جهشی “کوکی وان” تکواندو (معادل سازی دان‌های ملی به بین‌المللی) کشور انتخاب شد.

سید جلال سید مردانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: آزمون بین‌المللی جهشی کوکی وان به صورت غیر متمرکز در ۲ گروه مردان و زنان ۲۷ دی ماه به میزبانی بوشهر برگزار می شود.

وی بیان کرد: در راستای برگزاری هر چه بهتر آزمون کوکی وان هماهنگی‌های در فدراسیون انجام و تدابیر لازم برای برگزاری آن پبش بینی شده است.

سید مردانی ادامه داد: داوطلبان شرکت در این آزمون پیش از این فرایند نام نویسی خود را در سایت فدراسیون تکواندو انجام داده اند.

رئیس هیات تکواندو یادآور شد: اکنون ایران دومین مرکز برگزاری آموزش جهانی کوکی وان تکواندو پس از کره جنوبی در جهان است.

وی اظهار کرد: مدرسان مرکز آموزش جهانی تکواندو پس از پشت سر گذاشتن آزمون معادل دان‌های ملی، دان بین‌المللی دریافت می‌کنند.

سید مردانی افزود: مرحله دوم آزمون بین المللی جهشی کوکی وان تکواندو نیز در اسفندماه امسال با حضور آزمون گیرندگان کره جنوبی برگزار خواهد شد.

استان بوشهر در رشته تکواندو اکنون به سطح مطلوبی از لحاظ کمی و کیفی دست پیدا کرده تا جایی که در چند ماه اخیر میزبانی رقابت‌ها و اردوهای مختلف تیم ملی به این استان واگذار شد.

وی یادآور شد: برگزاری این رویدادها بدون تردید در افزایش انگیزه نسل جدید به تکواندو نیز تاثیر بسزایی داشته است.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *