مرداد ۵, ۱۴۰۳
آمریکا در جام جهانی زنان

جام جهانی فوتبال زنان؛ سوئد مدافع قهرمانی را شکست داد

به گزارش “ورزش سه”، در یکی از بازی های یک هشتم نهایی جام جهانی زنان از ساعت ۱۲٫۳۰ به وقت تهران تیم های سوئد و آمریکا برابر هم قرار گرفتند.

 آمریکا، قهرمان دوره گذشته رقابت ها، که امسال صلابت همیشگی را نشان نداده و در دور گروهی با دو تساوی و یک برد پشت سر هلند صعود کرد، امروز برابر سوئد هم به مشکل خورد. سوئد در گروهی که ایتالیا و آرژانتین بودند، صدرنشین صعود کرد و برابر آمریکا نشان داد که چه تیم خوبی است.

بازی در وقت‌های قانونی و دو وقت اضافه نتیجه‌ای جز تساوی بدون گل نداشت و حتی ورود مگان راپینو برای آمریکا در دقیقه ۹۹ نیز چاره ساز نشد تا کار به ضربات پنالتی بکشد.

در پنالتی ها آمریکا سه ضربه اول خود را گل کرد ولی بیورن برای سوئد پنالتی سوم را خراب کرد. راپینو پشت پنالتی چهارم ایستاد و آن را از دست داد تا سوئد شانس برابر کردن بازی را داشته باشد ولی پنالتی خود را از دست داد. اسمیت می توانست پنالتی پنجم را برای آمریکا گل کند ولی او هم توپ را بیرون زد تا سوئد با گل کردن پنالتی پنجم، بازی را ۳-۳ مساوی کند. بازی سپس ۴-۴ شد اما در ادامه ضربه بازیکن آمریکا به تیر برخورد کرد و سوئد با گل کردن پنالتی خود بازی را ۵-۴ برد و به یک چهارم نهایی راه یافت.

ورزش ۳

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *