مرداد ۲, ۱۴۰۳
آموزش‌های توامندسازی و مهارت‌های شغلی در کیش

بیش از یکهزار و ۷۰۰ بانو در کیش آموزش مهارت‌ شغلی دیدند

رییس اداره امور زنان جزیره کیش گفت: امسال بیش از یکهزار و ۷۰۰ بانو آموزش‌های توامندسازی و مهارت‌های شغلی در کیش را دریافت کردند.

عالمه خسروی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد بانو در نیمه نخست امسال از دوره‌های آموزشی در حوزه‌های مختلف توامندسازی و مهارت افزایی شرکت کرده‌اند.

وی اضافه کرد: خیاطی، آشپزی، پته دوزی، صنایع دستی، کسب و کار ، مهارت های فردی و اجتماعی، کارآفرینی، خلاقیت و نقاشی از جمله دورهایی است که امسال برای بانوان علاقه مند برگزار شده است.

خسروی یادآور شد: توانمند سازی زنان در حوزه های مختلف از جمله اهداف معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش از برگزاری دوره های آموزشی بین بانوان است چراکه اگر این قشر توانمند باشند به راحتی می توانند خانواده ها را در همه حوزه های سلامت روان، مهارت های فردی، زندگی و اجتماعی هدایت کنند.

وی اضافه کرد: همچنین در راستای آموزش‌های توامندسازی و مهارت‌های شغلی در کیش، برپایی نمایشگاه های دائمی و هفتگی و مناسبتی صنایع دستی و غذایی ویژه بانوان، برگزاری همایش های تخصصی با حضور بانوان از دیگر برنامه های اجرا شده در این اداره طی سال جاری است.وی یادآور شد: از دیگر برنامه های برگزار شده این مدت دوره های مشاوره کسب و کار در حوزه های مختلف برای خانم ها با حضور بانوان کارآفرین برتر کشور به صورت آنلاین و حضوری، همایش های سلامت روان، معرفی و شناسایی دختران و بانوان موفق جزیره به صورت هفتگی است.

بر اساس آمار حدود ۵۰ درصد از جمعیت کیش را بانوان تشکیل می دهند.جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و حدود ۵۰ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *