مرداد ۳, ۱۴۰۳
بهبود شاخص های فعالیت بانوان در جزیره

سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده جزیره کیش تدوین شد

رییس اداره امور زنان سازمان منطقه آزاد کیش گفت: سند ارتقای زنان به عنوان راهکاری برای برون رفت از مشکلات این قشر در جزیره در پنج فصل تدوین شد.

عالمه خسروی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تدوین این سند با هدف شناسایی چالش ها و ارایه راهکارهای لازم از ۲ سال گذشته آغاز شده بود تا با علمیاتی شدن ایده های آن زمینه بیشتر تحقق عدالت جنسی و بهبود شاخص های فعالیت بانوان در جزیره فراهم شود.
وی اضافه کرد: بررسی اسناد بالادستی و وضعیت موجود، تحلیل مشکلات، ارایه راهکارها و پایش و تحلیل، فصل های این سند بوده در آن عدم بهره مندی مناسب از پتانسیل های اقتصادی، فرهنگی و علمی زنان، عدم بهره مندی بهینه از پتانسیل های اقتصادی، فرهنگی و علمی، عدم امکان استفاده از خدمات تفریحی و فراغتی از جمله مشکلات شناسایی شده در این سند است.
خسروی با بیان اینکه در این سند راهکارهای مختلفی برای برون رفت از مشکلات آنان ارایه شده که در حال نهایی شدن است افزود: توسعه پایدار و موزون مشارکت تمامی گروه ها و اقشار جامعه را طلب میکند اما علیرغم تاکید اسناد بالادستی توسعه در ایران نظیر قانون اساسی و برنامه های توسعه اقتصادی و اجتماعی پنج ساله این نقش گاها نادیده گرفته می شود به همین دلیل پرداختن به موضوع ارتقاء جایگاه زنان در جامعه از ضرورت و اهمیت بیشتری برخوردار است.
بر اساس آمار حدود ۵۰ درصد از جمعیت کیش را بانوان تشکیل می دهند.
جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و حدود ۵۰ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *