مرداد ۳, ۱۴۰۳

اعطای تسهیلات ویژه ازدواج به زوجین دهه شصتی روستایی

با امضای تفاهم نامه‌ای بین معاونت امور زنان و خانواده با بانک قرض الحسنه مهر ایران، اعطای تسهیلات ویژه ازدواج به زوجین دهه شصتی ساکن در روستا و بیمه آنها عملیاتی شد.

انسیه خزعلی؛ معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، صبح امروز در جلسه‌ای مشترک که با حضور مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در محل این معاونت تشکیل شد، وعده خود را که در هفته ملی خانواده، در خصوص حمایت از ازدواج زوجین دهه شصتی ساکن روستا، مطرح کرده بود، عملیاتی کرد.

در این نشست، تفاهم نامه مشترکی بین معاونت امور زنان و خانواده با بانک قرض الحسنه مهر ایران جهت اعطای تسهیلات جهیزیه و با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به منظور پوشش بیمه زوجین دهه شصتی ساکن روستا و اعطای تسهیلات ازدواج این جوانان منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، خزعلی در این نشست ابراز امیدواری کرد که در سال پیش رو بتوان همین تسهیلات ویژه را به زوجین دهه شصتی ساکن در شهر نیز تعمیم داد.

همچنین سید سعید شمسی نژاد؛ مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با ارائه گزارشی از تسهیل روند ارائه تسهیلات به متقاضیان این بانک از جمله شرکتهای دانش بنیان و هیاتهای مذهبی اظهار امیدواری کرد که افزایش تعاملات در راستای این تفاهم نامه موجب حل مسئله ازدواج جوانان شود.

همچنین بیت اله برقراری؛ مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ضمن ابراز خوشحالی از این حرکت خاطرنشان کرد: با توجه به فرمایش حضرت امام (ره) که معتقد بودند عشایر ذخایر این انقلاب هستند، امروز شاهد هستیم که عشایر و روستاییان در تمام صحنه‌های انقلاب حضور موثر داشتند و بسیار جای خرسندی است که دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای به این قشر دارد.

وی افزود: در مساله جمعیت، حمایت از ازدواج جوانان مجرد دهه شصتی یک ضرورت است.

لازم به ذکر است دکتر انسیه خزعلی در هفته ملی خانواده، وعده ارائه تسهیلات ویژه ازدواج از جمله جهیزیه و بیمه برای زوجین دهه شصتی ساکن در روستا را داده بود که گام نخست این وعده معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، صبح امروز عملیاتی شد.

منبع : ایسنا

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *