تیر ۲۶, ۱۴۰۳
تیم فوتبال زنان انگلیس

صعود تیم ملی انگلیس به نیمه‌نهایی

تیم فوتبال زنان انگلیس موفق شد با برتری ۲-۱ برابر کلمبیا به نیمه نهایی جام جهانی زنان صعود کند و یک قدم دیگر به قهرمانی نزدیک‌تر شود.

انگلیس و کلمبیا با گذر از سد نیجریه و جامائیکا توانسته بودند به یک چهارم نهایی جام جهانی زنان برسند و امروز در حضور ۷۵ هزار نفر برابر هم قرار گرفتند تا تیم برنده راهی نیمه نهایی شود.

انگلیس به عنوان قهرمان اروپا شانس اول برد محسوب می‌شد ولی در دقیقه ۴۴ بازی غافلگیر شد. سانتوس روی پاس لیندا کایسدو با یک ضربه تماشایی از گوشه محوطه جریمه توپ را دور از دسترس گلر انگلیس به کنج مخالف زد تا کلمبیا ۱-۰ پیش بیفتد.

انگلیس اما در دقیقه ۴۵ +۷ توانست گل مساوی را بزند و بازنده به رختکن نرود. لورن همپ توانست در دهانه دروازه گلزنی کند و دو تیم ۱-۱ مساوی به رختکن رفتند.

قهرمان اروپا در نیمه دوم بهتر کار کرد و در دقیقه ۶۳ توسط کلی روسو به گل دوم رسید. او از اشتباه مدافع کلمبیا استفاده کرد و با یک شوت از کنج محوطه جریمه توپ را وارد دروازه کرد تا حساب کار ۲-۱ شود.

تلاش‌های کلمبیا برای زدن گل تساوی در دقایق باقی مانده نتیجه نداشت و انگلیس توانست به خوبی با مدیریت بازی، برتری خود را حفظ کند و به نیمه نهایی برسد. حالا فقط دو قدم تا قهرمانی انگلیس در جام جهانی باقی مانده است. فوتبال به خانه بر می‌گردد؟

منبع: ورزش ۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *