مرداد ۳, ۱۴۰۳
تیم ملی تیراندازی در جام جهانی هند

رستمیان و سبقت‌الهی در راه هند

نایب رئیس زنان فدراسیون تیراندازی گفت: کارهای لازم برای حضور تیم ملی تیراندازی در جام جهانی هند انجام شده است و به احتمال ۹۰ درصد تیراندازان عازم مسابقات می‌شوند.

کبری غیاثی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص اعزام تیم ملی تیراندازی به جام جهانی هند اظهار کرد: به احتمال ۹۰ درصد تیم به این مسابقات اعزام می‌شود و کارهای لازم برای اعزام نیز انجام شده است. آن ۱۰ درصد هم مربوط به کارهای اداری و هزینه‌های بالا است. ما از این اعزام استقبال کرده‌ایم و رئیس فدراسیون نیز پیگیر است.

وی در ادامه در مورد تعداد نفرات اعزامی به جام جهانی هند گفت: تاجایی که من در مورد زنان اطلاع دارم ۵ نفر اعزام خواهند شد؛ ۲ تیرانداز تپانچه و ۳ تیرانداز تفنگ. البته اگر دقیق‌تر می‌خواهید بدانید از مدیر سازمان تیم‌های ملی باید بپرسید. خانم طالبی و آقای نصر نیز مربیان اعزامی در کنار این تیراندازان هستند.

غیاثی در مورد مسابقات آینده و اردوهای تدارکاتی تیم ملی گفت: بعد از مسابقات هند تیراندازان استراحتی خواهند داشت و بعد از آن براساس رنکینگ اردوها تشکیل می‌شود. اردوی تدارکاتی خارجی در برنامه ما هست اما اکنون وضعیت دلار و یورو خوب نیست. مشکل پول است نه اینکه ما نخواهیم اعزام شوند.

نایب رئیس زنان فدراسیون تیراندازی گفت: غیر از بحث مالی برای اعزام، هزینه تمرین از قبیل فشنگ و ساچمه و مصارف تمرینی خیلی بالا است، سخت است و قیمت‌ها چندین برابر بالا رفته است. نظر ما، مربیان و کمیته فنی بر اعزام به اردوهای تدارکاتی است اما باید پول باشد.

وی در خصوص حمایت کمیته ملی المپیک از هانیه رستمیان در خصوص اعزام به مسابقات به صورت انفرادی گفت: او همین جام جهانی هند را اعزام خواهد شد. رستمیان و سبقت‌الهی با انتخاب مربی تپانچه به هند اعزام خواهند شد. برای اعزام‌های سال آینده باید ببینیم چه خواهد شد.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *