تیر ۲۶, ۱۴۰۳
سقط جنین

دلیل سقط جنین ۴۰ درصد زنان شرایط نامناسب اقتصادی است

مشاور وزیر بهداشت در امور مامایی گفت: در حال حاضر ۴۰ درصد زنان به دلیل نداشتن آمادگی مالی، ۳۶ درصد به علت نداشتن زمان مناسب و ۲۰ درصد به دلیل تداخل با فرصت‌های آینده اقدام به سقط جنین می‌کنند.

به گزارش برقع نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، شهلا خسروی بیان کرد: واقعیت این است که آگاهی کافی مادران جوان در سنین مستعد باروری از روش های مناسب و موثر جلوگیری از بارداری و نیز عوارض جدی ناشی از سقط جنین نقش مهمی در خصوص اجتناب از انجام این کار بین زنان دارد.

مشاور وزیر بهداشت در امور مامایی با اشاره به موضوع سقط‌درمانی در کشور گفت: در حال حاضر سقط درمانی با تشخیص قطعی سه پزشک متخصص و مورد اعتماد به دلیل بیماری جنین یا خطر جانی برای مادر قبل از چهار ماهگی و با رضایت زن مجار خواهد بود.

او ادامه داد: از نظر اخلاق پزشکی هر طور که قانون سقط جنین را انشا می کند اما بازهم یک عمل غیر انسانی است. سقط جنین یک مسئله اخلاقی است که وجه قانونی آن در مرحله بعدی قرار دارد.  به طور معمول ۱۰ تا ۱۵ درصد ازعوارض ناشی از سقط های غیر ایمن مربوط به سقط‌های ناقص، عفونت، پارگی و سوراخ شدن رحم است که به دلیل غیرقانونی بودن این عمل و آثار ارتکاب آن، زنان کم تر به پزشک معالج مراجعه می کنند.

مشاور وزیر بهداشت در امور مامایی با اشاره به اینکه سقط های القایی و غیربهداشتی منجر به مرگ و میر تعداد زیادی از مادران در سنین باروری می شود، افزود: سقط جنین عوارض جسمی و حتی مرگ رابه همراه دارد و گاهی نیز عوارض ناشی از درمان و حساسیت های دارویی، سلامت زن را در معرض خطر قرار می دهد اما به طور کلی عوارض سقط تاثیر بنیادی بر زندگی زنان خواهد داشت. سقط جنین باعث بروز افسردگی در زن شده و منجر به گوشه‌گیری وعذاب وجدان او می‌شود.

او افزود: در ۹۷ درصد از کشورهای جهان، سقط در مواقع تهدید حیات مادر پذیرفته شده و در ۶۲ درصد از کشورهای دنیا نیز حفظ سلامت جسمی مادر، اساس سقط قانونی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *