مرداد ۳, ۱۴۰۳
رده‌بندی فوتبال بانوان

بازگشت ایران به‌ رده‌بندی جهانی فوتبال زنان

براساس آخرین رده‌بندی منتشر شده از سوی فدراسیون جهانی فوتبال، تیم ملی فوتبال زنان ایران ضمن بازگشت به رده‌بندی فوتبال بانوان، با ۱۳۵۸ امتیاز جایگاه هفتادم را به خود اختصاص داده است.

به گزارش برقع نیوز به نقل از ایرناپلاس حضور تیم ملی زنان ایران در اولین رده‌بندی فوتبال بانوان از سوی سایت فیفا در سال ۲۰۲۱ در حالی است که این تیم در رده‌بندی ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ حضور نداشت.

تیم ملی فوتبال زنان ایران پس از ۱۲۰ روز که به‌دلیل دوری از مسابقات از رنکینگ خارج شده بود دوباره به رنکینگ بازگشته است؛ البته تیم ملی در این مدت فعالیتی نداشته و بیش از دو سال است که تعطیل شده اما همراه با برخی تیم‌ها به رنکینگ بازگشت.

تیم ملی فوتبال زنان ایران در آسیا نیز در جایگاه چهاردهم قرار گرفته است.

در رده‌بندی جهانی، آمریکا، آلمان، هلند، فرانسه، سوئد، انگلیس، برزیل، کانادا، استرالیا و کره‌شمالی تیم‌های اول تا دهم هستند.

تعطیلی ۷۳۹ روزه تیم ملی زنان

 بی‌توجهی مسئولان فدراسیون فوتبال وقت به تیم ملی فوتبال زنان باعث خروج این تیم از رنکینگ جهانی فیفا شده بود. موضوعی که نشان‌دهنده اهمیت کم بخش فوتبال زنان برای مسئولان این فدراسیون بود

۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۸ بود که تیم ملی زنان بزرگسال ایران در آخرین مسابقه خود از مرحله دوم انتخابی المپیک شکست خورد و حذف شد. پس از آن، اردوها، برنامه‌ها، فعالیت‌ها و هر آن چیزی که به تیم بزرگسالان مربوط بود، تعطیل شد. اکنون ۲ سال و ۸ روز (۷۳۹ روز) از آن تاریخ می‌گذرد و هیچ اقدام قابل مشاهده‌ای در راستای پیشرفت و بهبود شرایط صورت نگرفته است.

موسوی: پاداش قهرمانی تیم ملی فوتسال زنان را پرداخت کردیم

سیده شهره موسوی نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال، با خرسندی از بازگشت دوباره تیم ملی زنان کشورمان به رنکینگ فیفا به ایرناپلاس گفت: «متاسفانه دی‌ماه ۱۳۹۹ پس از اعلام رده‌بندی برترین تیم‌های ملی فوتبال زنان، مشخص شد زنان ایرانی به دلیل دوری از مسابقات و عدم فعالیت جایی در میان تیم‌های جهان ندارند.

بر این اساس بلافاصله پس از انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال و قبول مسئولیت، اولویت فدراسیون و همه ما بازگرداندن تیم ملی فوتبال زنان به رنکینگ فیفا بود. خوشبختانه پی‌گیری‌های و مکاتبات فدراسیون فوتبال به همراه اعلام برنامه‌های اردویی و بازی‌های تیم ملی زنان، نتیجه داد این تیم توانست به رنکینگ فیفا بازگردد.

وی همچنین به پرداخت پاداش بازیکنان تیم ملی فوتسال زنان نیز اشاره کرد و گفت: «از دهم اسفندماه سال گذشته که انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار شد و تا زمانی که مستقر شدیم به تعطیلات عید نوروز خوردیم اما پی‌گیری در کارهای اداری کند و زمان‌بر است.

بعد از تعطیلات نوروز هم تعطیلی دو هفته‌ای کل کشور آغاز شد اما خدا را شکر توانستیم به قول و وعده خود وفا کرده و پاداش قهرمانی تیم ملی فوتسال زنان پرتلاش و افتخارآفرین را پرداخت کنیم. البته کسانی که با من کار کرده‌اند خوب می‌دانند اهل وعده دادن نبوده و نیستم و اگر حرفی بزنم یا قولی بدهم پای آن خواهم ایستاد.»

البته باید یادآور شد که پاداش تیم ملی فوتسال زنان در اردیبهشت ۱۳۹۷ برای دومین دوره پیاپی قهرمان جام ملت‌های زنان آسیا شد. قرار بود ۲۲ میلیون تومان به عنوان پاداش به ملی‌پوشان و کادر فنی پرداخت شود که اعلام شده پس از حدود سه سال تاخیر و وعده‌های فراوان امروز این پاداش با کسر مالیات، ۱۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پرداخت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *