مرداد ۲, ۱۴۰۳
جام جهانی زنان

سود ۲۶ هزار میلیاردی جام جهانی زنان

رئیس فیفا اعلام کرد که جام جهانی زنان بیش از ۵۲۴ میلیون یورو سود داشته است.

 جیانی اینفانتینو در دومین کنفرانس فیفا که در حاشیه مسابقات جام جهانی زنان در سیدنی برگزار شد، گفت: زنان باید درها را به سوی برابری بازتر کنند. با کمک فیفا و مردان درها به روی زنان باز شده و آنها فقط باید بیشتر تلاش کنند. زنان باید به رویاپردازی ادامه دهند. ما به دنبال برابری کامل خواهیم بود.

او ادامه داد: ما در جام جهانی مسیر برابری پاداش و دستمزدها را دنبال خواهیم کرد، اما این چیزی را حل نمی‌کند، چرا که جام جهانی هر ۴ سال یک بار رخ می‌دهد و تعداد بازیکنان حاضر در این مسابقات در مقابل هزاران بازیکن حاضر در جهان بسیار کم است. ما فقط به حقوق مساوی در جام جهانی نیاز نداریم.

اینفانتینو همچنین گفت: این جام جهانی بیش از ۵۲۴ میلیون یورو سود داشت و بنابراین ما به نقطه تعادل رسیده‌ایم. ضرر نکردیم و بعد از جام جهانی مردان به دومین سود بزرگ در همه رشته‌های ورزشی جهان دست یافتیم.

البته این صحبت‌ها در شرایطی مطرح شده است که هنوز اختلاف زیادی در جوایز اهدایی به مردان و زنان وجود دارد و با وجود رکورد ۱۰۰ میلیون یورویی پاداش‌های جام جهانی زنان، هنوز فاصله زیادی با ۴۰۰ میلیونی که در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اهدا شد، وجود دارد.

منبع: ورزش سه

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *