مرداد ۵, ۱۴۰۳
نرخ باسوادی ۹۴ و چهار دهم درصد در هرمزگان

هرمزگان، رتبه ۱۲ باسوادی در کشور

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: نرخ باسوادی ۹۴ و چهار دهم درصد در هرمزگان، رتبه ۱۲ کشور برای این استان ثبت شده است.

به گزارش برقع نیوز به نقل از ایسنا ، «مرتضی آخش جان»، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: نرخ بی سوادی در شهرستان‌های جاسک، بشاگرد و میناب از دیگر مناطق هرمزگان بیشتر است. وی درباره آموزش سوادآموزان هرمزگانی در دوران کرونا هم گفت: در این ایام، محتوا‌های آموزشی در قالب سی دی به آموزش دهنده‌ها داده شد و آموزش دهنده‌ها نیز محتوای این سی دی‌ها را به سوادآموزانِ دارای اینترنت و موبایل ارسال کردند.

به گفته معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان، در مناطقی که سوادآموزان به اینترنت و موبایل دسترسی نداشتند، کلاس‌های آموزشی در مناطق زرد و نارنجی بصورت حضوری و با جمعیت زیر ۱۰ نفر برگزار شد. آخش جان افزود: سازمان نهضت سوادآموزی برای امسال در هرمزگان، ظرفیت سه هزار و ۷۰۰ سوادآموز در دوره سوادآموزی، ۳ هزار و ۲۲۰ سواد آموز در دوره انتقال و ۳ هزار و ۳۰۰ نفر دیگر در دوره تحکیم در نظر گرفته است.

وی گفت: برای از بین بردن بی سوادی ابتدا باید مبادی بی سوادی در دوران ابتدایی را از بین ببریم، ولی متاسفانه برخی‌ها به دلایلی در دوره ابتدایی از تحصیل محروم می‌شوند و این افراد نیز در آینده به چرخه بی سوادی افزوده می‌شوند. معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان افزود: افراد بی سواد به واحد‌های سوادآموزی در اداره‌های آموزش و پرورش شهرستان‌های هرمزگان مراجعه و نام نویسی کنند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *