مرداد ۳, ۱۴۰۳
هفته کودک

هفته کودک، نقطه عطفی برای توجه به نیازهای کودکان

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان، هفته کودک را فرصت و نقطه عطفی برای توجه به نیازها و خواسته‌های کودکان دانست و گفت: کودکان، سرمایه ارزشمند هر جامعه بوده و آینده در گروی توجه به جایگاه و پرورش صحیح آن‌ها است.

پروین پشتکوهی حفاظت از حقوق کودکان در تمامی زمینه‌های زندگی را موضوعی مهم برشمرد و افزود: در راستای آگاهی‌افزایی درباره حقوق کودکان و بهبود شرایط نیاز و خواسته‌های کودکان، ویژه برنامه‌های مختلفی در هفته ملی کودک امسال برگزار می‌شود.

وی افتتاح خانه محیط زیست در مرکز علوم‌، نشست ادبی صدای پای آب، دیدار با فرزند شهید، نمایش فیلم توسط پیک امید کانون در روستاها، اجرای روز جهانی کودک در پارک غدیر بندرعباس، اعزام قصه‌گو به مراکز فرهنگی و آموزشی و اجرای برنامه در مدارس و مهدکودک‌ها را از برنامه‌های شاخص این هفته اعلام کرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری هرمزگان اظهارکرد: عضویت رایگان کودکان و نوجوانان در مراکز کانون، اجرای رویداد بازی‌های رایانه‌ای در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس، ارسال نامه اولی کانون برای جذب عضو مکاتبه‌ای در کانون اصلاح و تربیت، انجام برنامه نهال کاری، نشست با فعالان حوزه کودک و نوجوان روستاها (طرح یاسمن)، همکاری با کتابخانه امام‌زاده سید مظفر(ع)، برگزاری نشست آموزشی والد آگاه (آموزش ایمنی فردی به کودکان)، برگزاری انجمن شعر، برگزاری نشست تفاهم‌نامه با رسانه‌ها برای تشکیل باشگاه خبری کودک و نوجوان و تقدیر از خبرنگاران حوزه کودک و نوجوان رااز دیگر برنامه‌های این هفته برشمرد.

۱۵ تا ۲۱ مهر به عنوان روز جهانی و هفته ملی کودک نامگذاری شده است.

شعار امسال این هفته «کودکی بهتر، زندگی بهتر» انتخاب و در این هفته با هدف معطوف کردن توجه جامعه به حقوق کودکان و تقویت هماهنگی بین سازمان‌های موثر و بخش‌های فعال در حوزه کودکان ویژه برنامه‌های مختلفی در مدارس ابتدایی و مراکز پیش دبستانی نیز برگزار می‌شود.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان نیز روز گذشته در خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری بر روی کودکان به عنوان آینده‌سازان این کشور گفت: باید بر روی مهدکودکان نظارت بیشتری انجام شود.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *